• هم اندیشی بخشدار محترم بخش مرکزی در محوریت با موضوع نحوه تعریض معابر روستای جلال آباد با رئیس محترم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان و با حضور دهیار محترم
 • 1400/03/08
 • نخستین نشست بخشدار محترم بخش مرکزی در سال1400 شمسی با دهیاران و مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاری های بخش مرکزی شهرستان برگزار گردید.
 • 1400/01/11
 • جلسه هماهنگی بخشدار محترم مرکزی با هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی برگزار گردید
 • 1399/12/15
 • به ریاست بخشدار محترم بخش مرکزی و با حضور دادستان محترم عمومی و انقلاب شهرستان نجف آباد و سایر اعضاء ضمن رعایت مجدانه شیوه نامه های بهداشتی در فرمانداری شهرستان برگزار گردید.
 • 1399/12/06
 • به ریاست معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار و با حضور سایر مدعوین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مدیریت توزیع صندوق های اخذ رای انتخابات روز جمعه، 8 خرداد ماه برگزار گردید.
 • 1400/03/25
 • به ریاست معاون محترم عمرانی فرماندار و با حضور بخشداران محترم بخش های تابعه شهرستان و همه مدیران دستگاه های خدمات رسان و سایر اعضاء مدعو ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان نجف آباد برگزار گردید.
 • 1400/03/24
 • به ریاست معاون محترم برنامه ریزی و توسعه فرماندار و رئیس محترم هیات بازرسی انتخابات شهرستان، جلسه هیات بازرسی انتخابات شهرستان نجف آباد برگزار گردید.
 • 1400/03/24
 • جلسه آموزشی بازرسان انتخابات شهرستان به ریاست معاون محترم برنامه ریزی و توسعه فرماندار برگزار گردید.
 • 1400/03/24
1400/01/21 خود مراقبتی بهترین راهبرد پیشگیری از بیماری پاندمیک کروناست
خود مراقبتی بهترین راهبرد پیشگیری از بیماری پاندمیک کروناست معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد در گفتگو با تنی چند از معتمدین، متنفذین و محتشمین شهرستان بیان داشتند

« بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَنِ ٱلرَّحِیمِ»

« یَا أَیُّهَا النَّاسُ قَدْ جَاءتْکُم مَّوْعِظَةٌ مِّن رَّبِّکُمْ وَشِفَاء لِّمَا فِی الصُّدُورِ وَهُدًى وَرَحْمَةٌ لِّلْمُؤْمِنِینَ  »    (سوره مبارکه یونس، آیه شریفه 57)

 

خود مراقبتی بهترین راهبرد پیشگیری از بیماری پاندمیک کروناست.

معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد در گفتگو با تنی چند از معتمدین، متنفذین و محتشمین شهرستان بیان داشتند: «متاسفانه امروز با گذشت قریب به 15 ماه پس از بروز و ظهور بیماری پاندمیک کرونا در جوامع جهانی و کشور عزیزمان، هنوز شاهد ترکتازی این بیماری نحس و نامبارک هستیم. بیماری مرموز و ذو ابعادی که توانسته است با جهش های متوالی و دگردیس های بنیادین چهره خود را روز به روز تغییر دهد تا بدان حد که گاها در مراجع علمی تبیین می گردد که واکسن های جاری در جوامع جهانی از اثربخشی بر ویروس های جهش یافته عاجزانه وا می مانند، و افراد دریافت کننده واکسن همچون افراد فاقد دریافت آن در معرض یکسان واگیری این بیماری قرار دارند. بی تردید همه شما آگاه هستید بیماری کویید 19 که در ابتدا با عنوان کرونا در محافل علمی مطرح گردید، همینک به مدد فتوتیپ و ژنوتیپ های حاصل از جهش های متوالی با عناوینی همچون: کرونا انگلیسی، کرونا آفریقای جنوبی، کرونای برزیلی و ... موسوم گردیده و طیف گسترده ای از رویکردهای ژنتیکی متمایزی از خود  بر اساس افزایش دانش به مدد گذر زمان هویدا می سازد. در این مدت که همگان و سایر جوامع از تاخت و تاز وحشیانه این ویروس بسیار خُرد در امان نمانده اند و تنوع اخبار متنوع و مختلف منتشر شده از مجامع ممتاز علمی، گواهی متقن بر این موضوع است؛ این میهمان ناخوانده اوایل هزاره سوم میلادی در همه بلاد اعم از توسعه یافته، درحال توسعه و حتی در کشورهای عقب مانده به صورت یک الگوی اپیدمیولوژی رندوم در حال نشو و نما می باشد. اما آنچه در مقابله و پیشگیری در برابر این بیماری پلید به قطع برای محققان و پژوهشگران در اقصا نقاط جهان مبین و مبرز است وجود رعایت پروتکل های بهداشتی ثبت شده بر مبنای خود مراقبتی مستمر و در قالب ترفندهایی نظیر:

1)         استمرار و اصرار موکد بر بهره مندی از دو ماسک به صورت ترکیب در هنگام تردد های خارج از منزل.

2)         رعایت موکد فاصله گذاری اجتماعی در تمامی سطوح تبادلات اجتماعی.

3)         شستشوی مستمر دست و صورت با مواد میکروب زدا، بالاخص آب و صابون.

4)         پرهیز از ترددهای غیر ضروری در مراکز، میادین، معابر و ... پرجمعیت.

5)         اصرار موکد بر ممانعت از خروج همگان از منازل در طول دوره قرنطینه عمومی از منازل، مساکن و اقامتگاه ها و بهره مندی گسترده تر از ارتباطات مجازی و از راه دور به دلیل کاهش زنجیره انتقال بیماری.

6)         عدم پذیرش محتواهای فاقد اصالت منبع در مورد اخبار کرونایی و موضوعات وابسته چه در منطقه یا استان و یا کشور.

7)         اجتناب مصرح از ارسال محتواهای فاقد صحت، اصالت و درایت که از سوی منابع ضعیف و یا مغرض صورت می پذیرد و مقابله با هرگونه تشویش اذهان عمومی و امنیت روانی اجتماعی.

8)         پیگیری دامنه دار اخبار مستند تنها از طریق مراجع موثق و روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان و دبیر محترم ستاد ملی مدیرت مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا.

9)         کاهش حضور کارکنان دستگاه های اداری و اجرایی با توجه به ابلاغ مقامات مافوق به خصوص بهره مندی کارکنان دارای بیماری زمینه ای در انجام امور محوله جاری و روزانه اداری از طریق شیوه هدفمند دور کاری.

10)       تعطیلی 10 روزه مراکز خرید، اصناف، رستوران ها، پارک ها، تفرجگاه ها و مشاغل شامل گروه های 2و 3و 4 مطابق با آیین نامه شهرهای قرمز.

11)       تعطیلی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، مدارس، حوزه های علمیه، نمازهای جماعت و جمعه.

12)       اجرای طرح منع تردد خودروهای شخصی از ساعت 22 لغایت 3 صبح روز بعد در معابر عمومی و خیابان ها و اعمال قانون برای افراد خاطی.

13)       اجرای ممنوعیت طرح طرد خودروهای غیر بومی و اعمال جرائم پیش بینی شده برای افراد قانون گریز.»

ایشان در ادامه با بیان گوشه هایی از رخدادهای منطقه ای و استانی که به دلیل عدم استمرار و بی توجهی کاذب و فاقد هدف به اصل خود مراقبتی و ضعف بنیادین در توسعه فرهنگ مستحسن خود مراقبتی و تکلیف مبرز سایر ابناء بشر نسبت به هم نوعان خصوصا در ابعاد سلامت عمومی و سواد سلامت اشاره نمودند و افزودند: «از سوی دیگر مسئولیتی که از این ناحیه از سوی جامعه بر دوش اعضای جامعه متبادر است و بلعکس حقوقی که سوی جامعه نسبت به سایر اعضاء محق می باشد، بسیار در خور تامل و توجه است.»

رئیس محترم شورای اداری شهرستان ضمن گلایه از عدم همکاری گروه های بسیار کوچک و قلیل از جامعه که نسبت به رعایت پروتکل های مصوب بهداشتی از حساسیت خاص برخوردار نیستند، از عموم جامعه به ویژه اصناف تقدیر و تشکر نمودند. معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان در پیوند با رویکرد مسئولین، برتامل موثر مردم و مسئولان و نیروهای اداری و اجرایی در شهرستان تاکید نمودند و بر اجرای روند موثر فرهنگ سازی متعالی در محوریت با افزایش سواد سلامت و توسعه منطبق بر ضوابط جاری چرخه سلامت عمومی به صورت مبسوط تبیین موضوع نمودند و با اشاره به مشخصات و بازه های سه خیز گذشته بیماری کرونا در شهرستان و استان پهناور اصفهان، بیان داشتند: «مع الاسف خیز چهارم با توجه به داده های آماری، پیش بینی ها و نتایج رصد شده تاکنون تتبع نگران کننده ای را مبرز ساخته است و در صورت عدم همکاری خود خواسته همگان با مسئولان محترم و ایثارگران ستاد مدیریت مقابله و پیشگیری از بیماری کرونا در سطوح مختلف شهرستانی، استانی و ملی می تواند به وقوع رخداد های فاجعه بار و مهلک منجر گردد که در پیوند با این موضوع اصل متعالی مدیریت جهادی و اجرای رویکرد ممدوح «امر به معروف و نهی از منکر سلامت» به گونه ای اثر بخش و عاری از هرگونه تخاصم، مجادله و یا تعارض و تنها با رعایت مُرِ قانون و خصوصا در تعامل با مسئولان ارشد قضایی، نظام، انتظامی و بهداشتی می تواند به عنوان اقدامی راهبردی، کاملا ضروری و با اهمیت میزان خسارت خیز چهارم بیماری کرونا را محدود سازد.

رئیس محترم شورای تامین شهرستان در انتهای سخنان خویش با تصریح مصرح و موکد بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی مصوب و همکاری با نیروهای خادم در زمینه اجرای پروتکل های بهداشتی از هم شهرستانی های گرامی بالاخص پزشکان، پرستاران، کادر درمان، عوامل خدماتی نظیر نیروهای خدمتگزار شهرداری ها، دهیاری ها، نیروهای انتظامی و ناحیه مقاومت بسیج، مراجع و کارکنان زحمتکش قضایی، جمعیت ایثارگر هلال احمر، بازرسان محترم اصناف و پرسنل اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان، سایر پیشه وران، صنوف و اتحادیه ها، ستاد مردمی مقابله و مدیریت بیماری کرونا و کارکنان محترم فرمانداری و ... تقدیر و تشکر نمودند و برای ایشان در تحقق اهداف عالیه و در امان ماندن از این بیماری منحوس و نامیمون آرزوی توفیق و سلامتی روز افزون از درگاه لایزال الهی مسئلت نمودند.

تعداد بازدید: 37
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
 • پیام معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد در آستانه برگزاری ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر ها و روستاها و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اسلامی ایران  
 • 1400/03/27
 • مصاحبه معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان با خبرنگار واحد مرکزی خبر رسانه ملی
 • 1400/03/27
 • به ریاست معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و با حضور معاونین محترم فرماندار، بخشدار محترم مرکزی، شهرداران محترم شهرهای تابعه شهرستان، اعضاء محترم شورای تامین شهرستان، رئیس محترم جمعیت هلال احمر، مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان، روسای محترم اداره های اوقاف و امور خیریه، ورزش و جوانان شهرستان، امور مساجد و سایر مدعوین، ستاد شهرستانی مدیریت مقابله و پیشگیری از بیماری پاندمیک کرونا با محوریت تمهیدات بهداشتی موثر در برگزاری انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در شهرستان نجف آباد برگزار گردید.
 • 1400/03/26
 • به ریاست معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و با حضور معاون محترم عمرانی فرماندار، شهردار و رئیس محترم شورای اسلامی شهر نجف آباد، نمایندگان دستگاه های خدمت رسان شهرستان، رئیس محترم اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان و سایر مدعوین جلسه مشترک کمیسیون حفاری و شورای ترافیک شهرستان برگزار گردید.
 • 1400/03/25
 • به ریاست معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و با حضور نمایندگان محترم فرماندار در انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران جلسه توجیهی در تالار شهروند فرهنگ سرای خارون برگزار گردید.
 • 1400/03/25
 • معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان به همراه مدیر محترم آموزش و پرورش نجف آباد، مدیر محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان و هیات همراه در سلسله بازدید های جامع خود از حوزه های امتحانی مدارس شهرستان با حضور مجدد از روند اجرای طرح آزمون حضوری مدارس بازدید نمودند.
 • 1400/03/24
 • معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان به همراه نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه نجف آباد، نماینده محترم مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، شهردار محترم نجف آباد و هیات همراه ضمن بازدید میدانی از پردیس سینمایی نجف آباد از روند تکمیل نهایی این پروژه چند منظوره آگاهی یافتند.
 • 1400/03/24
 • با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه نجف آباد، نماینده محترم مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، شهردار محترم نجف آباد، مدیر محترم آبفا شهرستان، رئیس محترم اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان، نماینده شبکه بهداشت و درمان و امور آب و تنی چند از اعضای شورای شهر نجف آباد، اساتید مجرب دانشگاه در حوزه آب و سایر مدعوین جلسه هم اندیشی اجرای شبکه فاضلاب نجف آباد و بررسی فرونشست زمین برگزار گردید.
 • 1400/03/24
 • با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، نماینده معزز ولی فقیه و امام جمعه نجف آباد، نماینده محترم مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، شهردار محترم نجف آباد و سایر اعضاء محترم هیات امنای یادمان شهدای شهر نجف آباد، مسائل و مشکلات جاری یادمان مورد بحث و بررسی و تشریک مساعی قرار گرفت.
 • 1400/03/24
 • در جلسه ای با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار، با معتمدین، محتشمین و ریش سفیدان و گروه های مرجع اقوام در شهرستان بر ضرورت حضور حداکثری و مشارکت همگانی مبتنی بر وفاق جمعی در انتخابات پیشرو تصریح موکد گردید.
 • 1400/03/24