فرمانداری نجف آباد
خانه
1398/05/18 با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراسم نکوداشت روز «خبرنگار» برگزار گردید
با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراسم نکوداشت روز «خبرنگار» برگزار گردید در سالروز شهادت شهید اهل قلم «شهید محمود صارمی» و نکوداشت مقام ارزنده خبرنگار مراسمی با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار، رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، رئیس و جمعی از اعضاء محترم شورای اسلامی شهر نجف آباد، سرپرست محترم شهرداری شهر نجف آباد و سایر مدعوین و خبرنگاران شهرستان برگزار گردید.

در سالروز شهادت شهید اهل قلم «شهید محمود صارمی» و نکوداشت مقام ارزنده خبرنگار مراسمی با حضور معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار، رئیس محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، رئیس و جمعی از اعضاء محترم شورای اسلامی شهر نجف آباد، سرپرست محترم شهرداری شهر نجف آباد و سایر مدعوین و خبرنگاران شهرستان برگزار گردید. معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان با تبریک روز 17 مرداد، روز خبرنگار، گفتند: روز خبرنگار مزین به نام کسانی است که با تلاش و همت مجدانه خویش، رسالتی بزرگ را بر دوش می کشند، این روز یادآور مجاهدت افرادی صادق و امین است، کسانی که در تمامی عرصه ها با حضور خود، مسئولیتی تاریخی را در بیان واقعیت ها و هدایت به امر اجتماعی بر عهده دارند، کسانی که صداقت و نیک اندیشی را سرلوحه گفتار و کردار خود قرار داده تا در راه رساندن حقایق به گوش افراد جامعه، لحظه ای ازمسئولیت خطیر و تاثیرگذارشان فروگذار ننمایند، انسان هایی که وجدان بیدار جهان و تصویرگر خلقیات زمان خویش هستند و می کوشند تا به مدد تاکتیک ها و تکنیک های خبری، جامعه لحظه ای در تاریکی و غفلت به سر نبرد. این روز، روز بزرگداشت اشخاصی است که به همت قلم، این ابزار آگاهی بخش که خداوند به آن قسم یاد می نماید، پرچم استقلال و آزادی این مرز و بوم را برافراشته و از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون ثابت کرده اند که در این راه خطیر، از نثار خون خویش هیچ ابایی ندارند .

آقای مهندس راعی در ادامه با تاکید بر صیانت از حریم خصوصی افراد جامعه و تاکید بر اصل امانتداری و دغدغه مندی اجتماعی، خاطر نشان نمودند: خبرنگار نباید رسالت اصلی خود که همان حفظ اخلاقیات و آگاهی بخشی و صیانت از آبرو و جان و مال مردم است را با مصلحت اندیشی، یکسو نگری و منفعت طلبی درهم بیامیزد. نقش و جایگاه خبرنگار در بیان واقعیات و به تصویر کشیدن رویدادهای گوناگون در همه ادوار از اهمیت و تأثیر بسیار بالایی در آگاه‌ سازی و اقناع جمعی مردم جامعه برخوردار بوده و این امر خود سرمنشاء اتفاقات بزرگ و تحول آفرین در تاریخ جوامع بشری بوده و می باشد. در عصری که نظام سلطه جهانی و اذناب کوته نظر آن بی توجه به نگاه نگران و متحیر آدمیان در جای جای این دهکده جهانی، هر روز به بهانه ای حادثه ای ناگوار رقم می زنند و ملت های مظلوم را در زیر یوغ استثمار و استعمار خود به بند می کشند، این اندیشه ورزان و خردگرایان عرصه اطلاع رسانی هستند که با مجاهدت بی بدیل و هوشمندانه خود نقاب از چهره کریه این ددمنشان رذل کنار می زنند، تا افکار قاطبه جهانی نفیر حقانیت انسان های آزاده را به وضوح استماع نماید. خبرنگاران بیرق داران آگاهی بخشی جامعه هستند، خبرنگاران محقق کننده امانتداری، مسئولیت پذیری، تعهد، دلسوزی و وظیفه اند. ایشان همچنین واقع گرایی، خلاقیت و نوآوری، بی طرفی، صحت، دقت، سرعت در عمل و مسئولیت پذیری اجتماعی را از ویژگی های یک خبر نگار حرفه ای عنوان نمودند و با اشاره به شرایط خطیر کنونی بر تعامل و همکاری مسئولین با خبرنگاران و ایفای نقش موثر اصحاب رسانه در ایجاد وحدت و انسجام اجتماعی و آگاهی بخشی عمومی در بخش های مختلف تاکید نمودند.

پس از سخنان معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، حاضران در محیطی صمیمانه به بیان نظرات و خواسته های خود پرداختند و مسئولان حاضر نیز با توجه به وقت محاسبه شده به پاسخگویی و تعامل افکار مبادرت ورزیدند. سرانجام پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر با ارائه لوح و هدایایی از اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان تقدیر و تجلیل صورت پذیرفت.

 
 
 
تعداد بازدید: 78
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal