فرمانداری نجف آباد
خانه
1398/05/23 نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان برگزار گردید
نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان برگزار گردید نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان به ریاست معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و با حضور معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار، سرپرست محترم شهرداری نجف آباد، رئیس محترم شورای اسلامی شهرستان نجف آباد و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی و امدادی شهرستان و اعضاء و نمایندگان سازمان های مردم نهاد شهرستان و اصحاب رسانه برگزار گردید.

نشست تشکل های مردم نهاد شهرستان به ریاست معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و با حضور معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرماندار، سرپرست محترم شهرداری نجف آباد، رئیس محترم شورای اسلامی شهرستان نجف آباد و جمعی از مسئولین دستگاه های اجرایی و امدادی شهرستان و اعضاء و نمایندگان سازمان های مردم نهاد شهرستان و اصحاب رسانه برگزار گردید.

در این جلسه آقای مهندس راعی، ضمن عرض شادباش اعیاد خجسته قربان و غدیر، آغاز دهه ولایت را به مردم فهیم و شریف شهرستان تهنیت گفتند و همچنین 22 مرداد ماه روز ملی تشکل ها و مشارکت های اجتماعی در کشور را به همه مشارکت جویان در عرصه خدمات عام المنفعه تبریک گفتند. معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان با بیان اینکه امروز شهرستان از حضور بالغ بر 117 تشکل مردم نهاد بهره مند گردیده که 98 مورد آنها مجوز فعالیت خود را از فرمانداری، 13 مورد آنها از نیروی انتظامی، 3 مورد از اداره ورزش و جوانان و 3 مورد نیز از اداره بهزیستی شهرستان دریافت نموده اند، این میزان را گواهی ارزشمند بر شاخص بالای مسئولیت پذیری اجتماعی و هوش جمعی مردم شهرستان خواندند و افزودند: با توجه به این میزان سازمان مردم نهاد در شهرستان فضا برای ایجاد فعالیت های بیشتر و تاسیس دیگر سازمان های مردم نهاد با محوریت های تخصصی بسیار ضروری و درخور است. ایشان با اشاره به سبقه مذهبی شهرستان و روحیه ایثارگری حاکم بر افکار عمومی و سپهر جمعی شهرستان، لزوم ایجاد سازمان های مردم نهاد را بسیار بیشتر از زمان حاضر برشمردند و از مسئولان شهرستان نیز خواستند تا زمینه حضور مردمی را در ایجاد سازمان های مردم نهاد به شکلی موثر و ملموس تسهیل و ترغیب نمایند. آقای مهندس راعی، با بیان این نکته که سازمان های مردم نهاد با ارائه شفاف بیلان کاری خود به افکار عمومی می بایست در زمینه تصدی گری اموری که دولت قصد واگذاری آنها را به بخش های غیر دولتی دارد، فعالانه وارد شوند، افزودند: سرمایه اجتماعی ما در سایه فعالیت‌های گروه‌های مردمی است. دولت نه قادر است و نه مفید است که همه وظایف را خود به تنهایی بر دوش بگیرد. توسعه پایدار بر مبنای حضور مشتاقانه سازمان های مردم نهاد شکل می پذیرد. ما هرگز تشکل‌ها و سازمان‌های مردم نهاد را نه تنها تهدید نمی‌ دانیم، بلکه آنها را به عنوان فرصتی ارزشمند تلقی می‌ نماییم که سعی در تعالی اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی جامعه داشته و دارند و معتقد هستیم برای توسعه کشور، نیازمند به جامعه قدرتمند بر پایه حضور جمعی و خیرخوانه همه اقشار هستیم. ما معتقدیم جامعه قدرتمند نیازمند به مشارکت همه جانبه و پایای مردمی است. ما هر چه بتوانیم مشارکت مردم را در زمینه‌های مختلف تسهیل کنیم، جامعه ما توانمندتر و قدرتمندتر می‌شود و بی شک دولت قدرتمند در جامعه قدرتمند می‌تواند شکل بگیرد. در ادامه تعدادی از نمایندگان سازمان های مردم نهاد شهرستان به تبیین محوریت عنوان موسسه خود و مواضع و درخواست هایشان پرداختند و مسئولین دستگاه های حاضر در جلسه پیرامون زمینه های همکاری و تعامل موثرتر با تشکل ها سخنانی ایراد نمودند. در انتهای جلسه از سازمان های مردم نهاد و تشکل های برگزیده با ارائه لوح تقدیر قدردانی صورت پذیرفت.

 
 
تعداد بازدید: 35
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal