فرمانداری نجف آباد
خانه
ستاد تسهيلات دائمي سفر
گزارش اهم فعاليتهاي انجام شده توسط ستاد رفاه مسافرين نوروزي سال1391

1- به منظور ايجاد هماهنگي هاي لازم و فراهم نمودن زمينه هاي مشاركت جمعي و استفاده از امكانات شهرستان جهت خدمات رساني مطلوب و موثر به ميهمانان نوروزي جلساتي با حضور مسئولين ادارات و ارگانهاي مربوطه در فرمانداري و ديگر شهرهاي شهرستان تشكيل و تمامي مصوبات اجرايي گرديد .

2- تمامي شهرداريها و دهياريهاي شهرستان ضمن تنظيف و زيبا سازي شهرها و روستاها در جهت تبليغات جذاب و موثر از قبيل تهيه و نصب پلاكارد و بنرهاي متعدد مبني بر خوش آمدگويي به مسافرين ، شعائر اسلامي و بياناتي از حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري به منظور استقبال از مسافرين نوروزي اقدام نمودند .

3- مقدار 260 تن پرتقال و سيب و 75 تن مرغ منجمد به قيمت دولتي بين شهروندان در ايام نوروز توزيع گرديد .

4- ستاد نوروزي شهرستان نسبت به تهيه تعداد زيادي پلاكارد و نصب آنها درخصوص خوش آمد گويي و همچنين آدرس و شماره تلفن ستاد نوروزي و محل اسكان مسافرين نوروزي در سطح شهرستان و نيز ميادين ورودي شهرها اقدام نمود.

5- با توجه به هماهنگي هاي انجام شده تعداد 6 ايستگاه امداد و نجات و راهنماي مسافرين نوروزي در شهرستان در فلكه هاي ورودي توسط هلال احمر و نيروي انتظامي در مسير مسافرين مستقر و نسبت به امداد و نجات جاده اي و راهنماي مسافرين نوروزي و همچنين توزيع اقلام تبليغاتي بين مسافرين از جمله نقشه راهنماي گردشگري كشور ، استان ، شهر اصفهان ، شهر نجف آباد و معرفي جاذبه هاي گردشگري استان و شهرستان و نيز توزيع بسته هاي امدادي و مواد غذايي و انجام تست قند خون از مسافرين اقدام نمودند .

6- تعداد حدود 13000 نقشه گردشگري نجف آباد – اصفهان – استان اصفهان – كشور – كتابچه هايي با عنوان نسيم نوروزي و كارت پستال حاوي مطالبي مربوط به امر به معرو و نهي ازمنكر – بروشور ها و cd حاوي پيامهاي امداد و نجات و كمكهاي اوليه و پيامهاي نيروي انتظامي و پليس راهنمايي و رانندگي كه توسط شهرداري نجف آباد – هلال احمر – اداره تبليغات اسلامي – سازمان ميراث فرهنگي و نيروي انتظامي تهيه شده بود بين مسافرين توزيع گرديد .

7- تعداد قابل توجهي كيف كمكهاي اوليه و شيريني هاي بسته بندي شده و پكيج هاي مواد غذايي توسط هلال احمر بين مسافرين توزيع گرديد .

8- با هماهنگي هاي انجام شده تعداد 6 مكان آموزشي و تربيت معلم شهيد آيت و اردوگاه شيخ بهائي نجف آباد با ظرفيت 1000 نفر در شبانه روز جهت اسكان تجهيز كامل و در اختيار مسافرين قرار گرفته و در ضمن اسكان مسافرين در اين شهرستان شامل كليه خانواده هاي فرهنگي و غيرفرهنگي صورت پذيرفت.

9- در پارك هاي بزرگ لاله و كوهستان نجف آباد كه محل تفريح مسافران و شهروندان و همچنين هنرستان شهيد پارسا كه مكان اصلي اسكان بود ، نماز جماعت برگزار مي گرديد .

10-شهرداريهاي شهرستان و اداره راه و ترابري نسبت به مرمت و بازسازي آسفالت معابر درون شهري و برون شهري قبل از فرا رسيدن ايام نوروز اقدام نمودند .

11-كليه مراكز درماني ، بيمارستانها ، كلينيك ها ، داروخانه هاي شبانه روزي و چهارپايگاه اورژانس 115 با تجهيزات كامل خدمات پزشكي و امدادي به مسافرين و شهروندان ارائه نمودند .

12- در ايام تعطيلات نوروز كليه واحدهاي صنفي و خدماتي كشيك داشته و به مسافرين و شهروندان خدمات لازم ارائه نمودند كه البته توسط ستاد نوروز و اداره بازرگاني كنترل و بازرسي مي شدند .

13- مراسم غبارروبي و گل افشاني قبور شهداي شهرستان در بعدازظهر آخرين پنج شنبه سال 1390 توسط بنيادشهيد و همكاري شهرداريها انجام گرديد .

14- با هماهنگي انجام شده برنامه پخت سمنو در پانزده ديگ بزرگ به نيت چهارده معصوم و قمر بني هاشم (ع) توسط تعدادي از فرزندان شهدا همراه با برنامه هاي مذهبي در آخرين روز سال 90 و موقع تحويل سال جديد برگزار گرديد كه مورد استقبال خوب مسافران و شهروندان قرار گرفت .

15- اداره بازرسي از اصناف و تعزيرات حكومتي شهرستان تدابير لازم جهت كنترل قيمت اجناس معمول و در اين ايام نسبت به افزايش تيم هاي بازرسي سيار و ثابت خود اقدام و 1800 مورد بازرسي از اصناف انجام داده اند .

16- نيروي انتظامي شهرستان در ايام نوروز نظارت و كنترل لازم بر مراكز پذيرايي و محل اقامتي مسافرين نورزي را داشته و نسبت به تامين مسائل امنيتي آنها اقدام نمود .

17- بهداشت محيط شهرستان در ايام نوروز بصورت ويژه جهت كنترل بهداشت مواد غذايي و بهداشت محيط و بازديد از اماكن عمومي ، اغذيه فروشي ها و رستورانها اقدام نمود .

18- اداره راه و ترابري و راهنمايي و رانندگي قبل از ايام نوروز نسبت به مرمت و بازسازي تابلوهاي بين راهي و درون شهري اقدام نمودند .

19- در ايام تعطيلات نوروز كليه خبازيهاي شهرستان بصورت كشيك نسبت به پخت نان اقدام نمودند و نظارت كامل بر عملكرد آنها انجام گرفت .

20- جاذبه هاي گردشگري شهرستان از جمله آبشار مصنوعي پارك كوهستان ، ارگ شيخ بهايي ، مسجد جامع جوزدان ، كاروانسراي هسنيجه ، كاروانسراي جلوگير دمآب و كليه پاركهاي شهرستان تجهيز و در اختيار مسافرين و شهروندان قرار گرفت كه هر روز تعدادي از مسافرين از اين مكانها بازديد مي نمودند .

21- سه واحد نمايشگاه و فروشگاه صنايع دستي و سوغات شهرستان توسط سازمان رفاهي و تفريحي شهرداري نجف آباد برگزار كه با استقبال خوب مسافرين و شهروندان مواجه گرديد .

22- كنترل و نظارت بر تمامي مراكز فروش مواد سوختي و همچنين تامين مواد سوختي مورد نياز توسط شركت پخش فراورده هاي نفتي انجام گرديد .

23- كليه ادارات و ارگانهاي شهرستان و همچنين اصناف در ايام تعطيلات نوروز فردي را بعنوان كشيك تعيين و پاسخگويي شهروندان و مسافرين بودند .

24- كنترل و نظارت بر عملكرد كليه شركتهاي مسافربري درون شهري ، برون شهري و برون استاني و همچنين تامين خودروهاي مورد نياز آنها در صورت لزوم انجام گرديد .

25- با پيگيري ستاد نوروزي شهرستان شركت سايپا و امداد خودرو در وروديهاي نجف آباد مستقر و خدمات مورد نياز به مسافريني كه اتومبيل هاي آنها دچار مشكل شده بودند ارائه نمودند .

26- نمايشگاه و فروشگاه كتاب در ايام نوروز توسط اداره ارشاد اسلامي برگزار گرديد .

27- برنامه جشن سبزه ها همراه با برنامه هاي هنري و تفريحي در روز 12 فروردين در محل باغ بانوان نجف آباد برگزار گرديد كه با توجه به اطلاع رساني قبلي مراسم فوق با استقبال چشمگير مسافرين و شهروندان مواجه و در ضمن به تعدادي از افرادي كه زيباترين سبزه ها را كاشته و ارائه نمودند . جوائزي اهداء گرديد .

28- با توجه به اطلاع رساني كامل و نيز تمهيداتي كه صورت گرفته بود تعداد 6100 نفر مسافر شبها در مكانهايي كه براي آنها در نظر و تجهيزشده بود در اين شهرستان اسكان نمودند كه نسبت به سال قبل 10٪ درصد افزايش مسافر داشته ايم .
 
 
 
گزارش اهم فعاليتهاي انجام شده توسط ستاد رفاه مسافرين نوروزي سال 1390

* به منظور ايجاد هماهنگي هاي لازم و فراهم نمودن زمينه هاي مشاركت جمعي و استفاده از امكانات شهرستان جهت خدمات رساني مطلوب و موثر به ميهمانان نوروزي جلساتي با حضور مسئولين ادارات و ارگانهاي مربوطه در فرمانداري و ديگر شهرهاي شهرستان تشكيل كه شامل 130 مصوبه و تمامي مصوبات اجرايي گرديد .

* تمامي شهرداريها و دهياريهاي شهرستان ضمن تنظيف و زيبا سازي شهرها و روستاها در جهت تبليغات جذاب و موثر از قبيل تهيه و نصب پلاكارد و بنرهاي متعدد مبني بر خوش آمدگويي به مسافرين ، شعائر اسلامي و بياناتي از حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبري به منظور استقبال از مسافرين نوروزي اقدام نمودند .

* ستاد نوروزي شهرستان نسبت به تهيه تعداد زيادي پلاكارد و نصب آنها درخصوص خوش آمد گويي و همچنين آدرس و شماره تلفن ستاد نوروزي و محل اسكان مسافرين نوروزي در سطح شهرستان و نيز ميادين ورودي شهرها اقدام نمود.

*با توجه به هماهنگي هاي انجام شده تعداد 7 ايستگاه امداد و نجات و راهنماي مسافرين نوروزي در شهرهاي نجف اباد ، گلدشت ، كهريزسنگ در فلكه هاي ورودي توسط شهرداريها ، هلال احمر و نيروي انتظامي اين شهرها در مسير مسافرين مستقر و نسبت به امداد و نجات جاده اي و راهنماي مسافرين نوروزي و همچنين توزيع اقلام تبليغاتي بين مسافرين از جمله نقشه راهنماي گردشگري كشور ، استان ، شهر اصفهان ، شهر نجف آباد و معرفي جاذبه هاي گردشگري استان و شهرستان و نيز توزيع بسته هاي امدادي و مواد غذايي و انجام تست قند خون از مسافرين اقدام نمودند .

* با توجه به اينكه نجف آباد در مسير تردد مسافرين استانهاي جنوبي و جنوب غربي كشور كه به اصفهان سفر مي كنند قرار گرفته و نيز فاصله كم نجف آباد به شهر اصفهان و همچنين كمبود محل اسكان در اصفهان توسط ايستگاههاي راهنماي مسافرين كه در مبادي نجف آباد – گلدشت و كهريزسنگ مستقر بودند سعي مي شد مسافرين را متقاعد كنند كه در نجف آباد اسكان نمايند و فقط روزها براي بازديد از آثار تاريخي و جاذبه هاي گردشگري به اصفهان سفر كنند كه در خيلي از موارد اين پيشنهاد مورد استقبال و موجب رضايت و خوشحالي مسافرين مي گرديد .

* با هماهنگي هاي انجام شده تعداد 15 مكان آموزشي و تربيت معلم شهيد آيت و اردوگاه شيخ بهائي نجف آباد با ظرفيت 800 نفر در شبانه روز جهت اسكان تجهيز كامل و در اختيار مسافرين قرار گرفته و در ضمن اسكان مسافرين در اين شهرستان شامل كليه خانواده هاي فرهنگي و غيرفرهنگي مي گرديد .

* قسمتي از پارك لاله نجف آباد و پارك خليج فارس گلدشت تجهيز و با ظرفيت 100 چادر در اختيار مسافريني كه با نصب چادر مي خواستند اسكان نمايند قرار گرفت .

* اداره بازرگاني شهرستان و مجامع امور صنفي نمايشگاه و فروشگاه بزرگ بهاره شامل مواد خوراكي ، ميوه ، مواد پروتئيني و پوشاك از تاريخ 16/12/89 لغايت 28/12/89 در نجف آباد داير نمودند كه با استقبال خوب مردم مواجه گرديد .

* در پارك هاي بزرگ لاله و كوهستان نجف آباد كه محل تفريح مسافران و شهروندان بود نماز جماعت برگزار مي گرديد .

* شهرداريهاي شهرستان و اداره راه و ترابري نسبت به مرمت و بازسازي آسفالت معابر درون شهري و برون شهري قبل از فرا رسيدن ايام نوروز اقدام نمودند .

* كليه مراكز درماني ، بيمارستانها ، كلينيك ها ، داروخانه هاي شبانه روزي و چهارپايگاه اورژانس 115 با تجهيزات كامل خدمات پزشكي و امدادي به مسافرين و شهروندان ارائه نمودند .12- در ايام تعطيلات نوروز كليه واحدهاي صنفي و خدماتي كشيك داشته و به مسافرين و شهروندان خدمات لازم ارائه نمودند كه البته توسط ستاد نوروز و اداره بازرگاني كنترل و بازرسي مي شدند .

* مراسم غبارروبي و گل افشاني قبور شهداي شهرستان در بعدازظهر آخرين پنج شنبه سال 89 توسط بنيادشهيد و همكاري شهرداريها انجام گرديد .

* با هماهنگي انجام شده برنامه پخت سمنو در پانزده ديگ بزرگ به نيت چهارده معصوم و قمر بني هاشم (ع) توسط تعدادي از فرزندان شهدا همراه با برنامه هاي مذهبي در آخرين روز سال 89 و موقع تحويل سال جديد برگزار گرديد كه مورد استقبال خوب مسافران و شهروندان قرار گرفت .

* اداره بازرسي و تعزيرات حكومتي شهرستان تدابير لازم جهت كنترل قيمت اجناس معمول و در اين ايام نسبت به افزايش تيم هاي بازرسي سيار و ثابت خود اقدام نمودند .

* نيروي انتظامي شهرستان در ايام نوروز نظارت و كنترل لازم بر مراكز پذيرايي و محل اقامتي مسافرين نورزي را داشته و نسبت به تامين مسائل امنيتي آنها اقدام نمود .

* بهداشت محيط شهرستان در ايام نوروز بصورت ويژه جهت كنترل بهداشت مواد غذايي و بهداشت محيط و بازديد از اماكن عمومي ، اغذيه فروشي ها و رستورانها اقدام نمود .

* اداره راه و ترابري و راهنمايي و رانندگي قبل از ايام نوروز نسبت به مرمت و بازسازي تابلوهاي بين راهي و درون شهري اقدام نمودند .

* در ايام تعطيلات نوروز كليه خبازيهاي شهرستان بصورت كشيك نسبت به پخت نان اقدام نمودند و نظارت كامل بر عملكرد آنها انجام گرفت .

* جاذبه هاي گردشگري شهرستان از جمله آبشار مصنوعي پارك كوهستان ، ارگ شيخ بهايي ، مسجد جامع جوزدان ، كاروانسراي هسنيجه ، كاروانسراي جلوگير دمآب و كليه پاركهاي شهرستان تجهيز و در اختيار مسافرين و شهروندان قرار گرفت كه هر روز تعدادي از مسافرين از اين مكانها بازديد مي نمودند .

* كنترل و نظارت بر تمامي مراكز فروش مواد سوختي و همچنين تامين مواد سوختي مورد نياز توسط شركت پخش فراورده هاي نفتي انجام گرديد .

* كليه ادارات و ارگانهاي شهرستان و همچنين اصناف در ايام تعطيلات نوروز فردي را بعنوان كشيك تعيين و پاسخگويي شهروندان و مسافرين بودند .

* كنترل و نظارت بر عملكرد كليه شركتهاي مسافربري درون شهري ، برون شهري و برون استاني و همچنين تامين خودروهاي مورد نياز آنها در صورت لزوم انجام گرديد .

* با پيگيري ستاد نوروزي شهرستان شركت سايپا و امداد خودرو در وروديهاي نجف آباد مستقر و خدمات مورد نياز به مسافريني كه اتومبيل هاي آنها دچار مشكل شده بودند ارائه نمودند .

* نمايشگاه و فروشگاه بزرگ كتاب در ايام نوروز در پارك لاله و پارك كوهستان و خيابان شيخ بهايي مركزي نجف آباد با هماهنگي هاي انجام شده توسط ارشاد اسلامي برگزار گرديد .

* برگزاري برنامه شب شعر به مناسبت نوروز باستاني با حضور شعراي استان و شهرستان در ارگ شيخ بهائي ، كتابخانه علامه دهخدا (ويلاشهر) و در سالن شهرداري شهر دهق .

* برنامه جشن سبزه ها همراه با برنامه هاي هنري و تفريحي كه در روز 12 فروردين در محل باغ بانوان نجف آباد برگزار گرديد كه با توجه به اطلاع رساني قبلي مراسم فوق با استقبال چشمگير مسافرين و شهروندان مواجه و در ضمن به تعدادي از افرادي كه زيباترين سبزه ها را كاشته و ارائه نمودند . جوائزي اهداء گرديد .

* با توجه به اطلاع رساني كامل و نيز تمهيداتي كه صورت گرفته بود تعداد 5440 نفر شبها در مكانهايي كه براي آنها در نظر و تجهيز شده بود در اين شهرستان اسكان نمودند.
تاریخ به روز رسانی: 1393/10/24
تعداد بازدید: 12658
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.