پیام تبریک سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد  به مناسبت انتخاب شهر نجف آباد به عنوان شهر خلاق  کتاب خوانی  

موسی مباشری  سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد  طی پیامی انتخاب شهر  نجف آباد  را به عنوان شهر خلاق  کتاب خوان  کشور تبریک گفت .  به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد، متن پیام به شرح زیر می باشد:  امروز کتابخوانى و علم ‏آموزى، نه تنها یک وظیفه ‏ى ملى، که یک واجب […]

موسی مباشری  سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد  طی پیامی انتخاب شهر  نجف آباد  را به عنوان شهر خلاق  کتاب خوان  کشور تبریک گفت . 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد، متن پیام به شرح زیر می باشد:

 امروز کتابخوانى و علم ‏آموزى، نه تنها یک وظیفه ‏ى ملى، که یک واجب دینى است. (مقام معظم رهبری مدظله العالی).

انیس کنج تنهایی، کتاب است         فروغ صبح دانایی، کتاب است)جامی(

بسیار مفتخرم که پس از تلاش پیاپی و کسب نتایج ارزشمند در اشاعه فرهنگ کتابخوانی، امسال عنوان پر منزلت شهر خلاق کتابخوانی ایران به نجف آباد شهر فرهنگ، علم، ایمان، ایثار و شهادت به مردمانی فرهیخته و علاقه‌مند به علم و ادب رسید.  اتفاق بسیار مبارک و افتخارآمیزی برای مردم شهرستان و  استان اصفهان است. 

این رویداد ارزشمند، بی شک حاصل همکاری صمیمانه تمامی مسئولین دستگاه های ذی ربط، از جمله شهرداری و شورای اسلامی نجف آباد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، نهاد کتابخانه های عمومی، مدیران و مربیان مدارس، دانش آموزان، کودکان و والدین، کتابفروشی ها، نویسندگان، ناشران و خیرین  گرانقدر شهرستان بوده  است. از تلاش بی دریغ این عزیزان صمیمانه قدردانی می نمایم و بر خود می بالم که کسب دانش و نشر آن، دغدغه مشترک همه آنهاست.

ضمن عرض تبریک به همه دوستداران کتاب شهرستان نجف آباد، این رویداد فرخنده را به فال نیک گرفته و امیدوارم به یاری خداوند مهربان و مشارکت دوستداران همیشگی کتاب، بتوانیم گامی مهم در جهت ارتقای میزان سرانه مطالعه در سهرستان و نیز کشور برداریم تا در قبال دریافت این جایگاه ارزشمند، آنچنان که شایسته است، ادای دین  کرده و رسالت ترویج کتابخوانی را با جدیت و تلاش بیشتری پیگیری نماییم. همانطور که مقام معظم رهبری بارها فرمودند «بایستى جوانان، پیران، مردان، زنان، شهریها، روستاییها و هر کسى که با کتاب مى‏تواند ارتباط برقرار کند، باید کتاب را در جیبش داشته باشد و تا یک جا بیکار نشست – مثل اتوبوس، تاکسى، مطب پزشک، اداره، درِ دکان وقتى که مشترى نیست، در خانه به هنگام اوقات فراغت – کتاب را دربیاورد و بخواند».

اگرچه تلاش‌های بسیاری صورت گرفت تا امسال نجف آباد به عنوان پایتخت کتاب کشور انتخاب شود و میسر نشد، اما کسب مجدد این عنوان نیز یک اتفاق بسیار ارزنده و درخشان در تاریخ این شهر و برای مردم منطقه است.

لازم است مسئولان شهرستان از اکنون برنامه‌‌ریزی‌های لازم را برای کسب پایتختی کتاب ایران در سال آینده را فراهم آورند. بنده نیز هر اقدامی که لازم باشد، انجام خواهم داد و وظیفه خود می‌دانم که خدمتگزار مردم شریف و فرهیخته شهرستان نجف آباد باشم.

سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان نجف آباد

موسی مباشری

برچسب ها :
مطالب مشابه

در روز شنبه ۲۷ اسفند ماه موسی مباشری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد به طور سرزده از چند خیریه بازدید و در جریان توزیع اقلام حمایتی به نیازمندان قرار گرفت. مباشری از تلاش و اقدامات انسان دوستانه همه خیرین و مسئولین و عوامل اجرایی خیریه های شهرستان تقدیر کرد.  

۲۸ اسفند ۱۴۰۱

در روز پنج شنبه ۲۵ اسفند ماه موسی مباشری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد در جلسه ای که به منظور گرامیداشت روز شهردار تشکیل شده بود شرکت و در سخنانی ضمن گرامیداشت روز شهردار و سالگرد شهادت سردار شهید باکری، کار جهادی و با اخلاص و گره گشایی از کار مردم را از […]

۲۶ اسفند ۱۴۰۱

موسی مباشری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد در روز پنجشنبه ۲۵ اسفند ماه به همراه جمعی از مسئولین شهرستان و اعضای ستاد تسهیلاات سفر شهرستان از محل های اسکان مسافرین نوروزی و گردشگران در نجف آباد و کهریزسنگ بازدید نمود و در خصوص نواقص و مسائل و مشکلات این مکان ها توصیه […]

۲۶ اسفند ۱۴۰۱

در روز پنج شنبه ۲۵ اسفند ماه موسی مباشری معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان نجف آباد به همراه اعضای شورای شهر کهریزسنگ و جمعی از مسئولین شهرستان نجف آباد از مرکز بهداشتی درمانی هلال احمر در شهر کهریزسنگ بازدید و با فعالیت‌های این مرکز آشنا شد. مباشری در هنگام بازدید از این مرکز از […]

۲۶ اسفند ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 6 =